Cosmopolitan Kokteyli

Cosmopolitan kokteyli genç bayanlar tarafından çok tercih edilen hazırlanması kolay bir koktelydir. Cosmopolitan kokteyli, Sex and the City televizyon programı sayesinde ünlenmiştir. Bu yapımı kolay kokteyller lezzetlidir. Ayrıca soğuk pembe renkleriylede içki severleri etkilemektedir.

Buz gibi bir içki içmek için bardakları önceden dondurucuda bir süre soğutun.

Malzemeler;
30 ml Votka
15 ml Portakal Likörü
15 ml Taze sıkılmış limon suyu
15ml Yaban mersini (kızılcık) suyu
3-4 Adet Buz
1 Adet Süslemek için portakal kabuğu

Hazırlanışı;
1- Tüm malzemeleri buzlu bir çalkalayıcıya ekleyin, birkaç kez sallayın,

2- Bir martini bardağına içeceği süzün

3- Bardağı portakal kabuğunu inceden soyup bir köşesine koyarak süsleyin.

Koktelyimiz hazır, afiyet olsun..

Cosmopolitan İçkisi Hakkında;

Cosmosun içinde neler var ?
A cosmopolitan, or informally a cosmo, is a cocktail made with vodka, triple sec, cranberry juice, and freshly squeezed or sweetened lime juice.

En Hızlı Cosmopolitan Kokteyli nasıl yaparsınız?
Bir kokteyl çalkalayıcıda votka, kızılcık suyu, limon suyu ve portakal lişkörünü karıştırın. Çalkalayıcıyı buzla doldurun, kapatın ve çalkalayıcının dışı çok soğuyana kadar yaklaşık 20 saniye kuvvetlice sallayın. Bir süzgeç ile veya oluklu bir kaşıkla kokteyli bir martini bardağına süzün. Portakal kabuğu ile süsleyin.

Bir martini ile cosmopolitan kokteyli arasındaki fark nedir?
Bir martini içiciyseniz, klasik bir Cosmos kızılcık suyu ve portakal likörünün daha tatlı bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Cosmos votka ile yapılır (ve martinin aksine cin ile) ve ardından portakal likörü, kızılcık suyu ve taze limon suyu ile çalkalanır.

Cosmopolitan bir kadın içkisi midir?
Klasik Cosmopolitan çok basit bir içecektir ve kısa sürede tüm zamanların en popüler kokteyllerinden biri haline geldi. Zirvesi 1990’larda HBO şovu “Sex and the City” deki çok sayıda gösterimi nedeniyle oldu ve kısa sürede en büyük kadın içeceği oldu. Ancak içecek bundan çok daha eskidir.

 3,002 görüntülenme

1 yorum “Cosmopolitan Kokteyli”

Comments are closed.