Kavunlu Smoothie

Kavunlu Smoothie Tarifi

Kavunlu Smoothie, özellikle sıcak günlerde hem serinlemek hem de lezzetli bir içecek tatmak için oldukça doğru bir seçim. Ancak sürekli klasik aromalı smoothieler görmekten sıkılmış olabilirsiniz. Böyle zamanlarda sizin için önerimiz Kavunlu Smoothie!

MALZEMELER

2 Tatlı Kaşığı Yoğurt

4 Dilim Kavun

1 Yeşil Limon

1 Tatlı Kaşığı Bal

200 ml Süt

HAZIRLANIŞI

Kavunları küçük parçalar haline getirin. Ardından tüm malzemeleri ve kavunu bir blenderda karıştırın ve servis edin.

Servis ederken dilerseniz nane yaprakları da kullanabilirsiniz.

İPUÇLARI

Kavunlu Smoothie tarifi hazırlarken dikkat etmeniz gereken küçük ancak oldukça önemli noktalar var. Bunların başında ise iyi bir kavunla içeceği hazırlamak geliyor. Seçtiğiniz kavunun sulu bir kavun olması içeceğiniz kalitesini artıracaktır. Ayrıca daha lezzetli bir smoothie elde etmek için tarçın ve benzeri baharatları kullanabilirsiniz.

Bu noktada ise bal ve baharat oranına dikkat etmelisiniz. Zaten şekerli bir meyve kullanacağınız için fazla bal kullanmak tadı kötü anlamda etkileyebilir. Ayrıca yoğurdu eklemeden önce suyunu süzmeniz veya süzme yoğurt kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Birçok sporcu smoothie hazırlarken protein tozu da kullanır. Ancak bunu denemeden önce protein tozunun sağlığınız için bir sorun teşkil etmediğinden emin olun.

KAVUNLU SMOOTHİE VE FAYDALARI

Meyveli bir smoothie tüketmek kan şekerinizi dengeleyecek ve tatlı isteğinizi bastıracaktır. El yapımı bir içecek olarak tüketeceğiniz için ise eğer bir sporcuysanız bu size zarar vermeyecektir. Koşu, yürüyüş gibi spor aktivitelerinden önce tüketirseniz enerji seviyenizde farkına varacağınız bir artış olacaktır. Ayrıca sabahları Kavunlu Smoothie içmeniz güne her zamankinden daha zinde başlamanıza yardımcı olacaktır.

Sıcak günlerde serinlemenin yanında sağlıklı ve lezzetli bir Kavunlu Smoothie ile gününüz çok daha iyi geçecektir.

Bir diğer lezzetli smoothie tarifine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 255 görüntülenme

Paylaş