Sangria nasıl yapılır?
sangria içecek tarifi

Sangria Kokteyl

SANGRİA İÇECEĞİ HAKKINDA

2013’te İspanya’ya gittiğimde hayatımın en iyi sangria’sını içtim.

Aslında o ilk içtiğim sangria ile ilgili hatırladığım şey biraz önyargılıydı. Uzun, yorucu bir tren yolculuğundan yeni Barselona’ya geldik ve sonra otelime ulaşmak için 20 kiloluk sırt çantamla şehre giden miller gibi görünen bir yolda yürüdüm. Kısacası, yorgundum ve açtım.

Birşeyler içmek için bir kafeye oturdum ve menüye bakınca ilk gözüme çarpan ilk içecek sangria oldu. Bu bulduğum kırmızı orman meyveleri karışımından yapılan içecek artık en iyi tatil içeceklerimden birisi olmuştu.

SANGRİA İÇECEK TARİFİ

MALZEMELER

2 Adet doğranmış portakal
2 Adet doğranmış armut
1 Adet doğranmış limon
1 Adet taze sıkılmış limon
200 gr doğranmış kırmızı meyveler (çilek ve kiraz kullanabilirsiniz)
3 Yemek kaşığı pudra şekeri
1 Çay kaşığı tarçın
Küp halinde buz
750ml şişe light kırmızı şarap
100 ml İspanyol brendi
300ml maden suyu

HAZIRLANIŞI

1. Adım
Doğranmış meyveleri bir kaseye koyun, üzerine şeker ve tarçın serpin, ardından karıştırın. Karıştırdıktan sonra üzerini örterek fermantasyon için en az 1 saat, daha iyi bir sonuç almak için bir gece buz dolabında bekletin.

2. Adım
Büyük bir sürahiyi buzla doldurun. Buz dolabına kaldırdığınız karışımın içindeki şekerin çözülmesini sağlamak için kasenizi karıştırın, ardından şarap ve brandy‘i sürahiye doldurun. Tekrar karıştırıp, biraz maden suyu ekleyerek içmek için servis yapın.

SANGRİA İÇECEK TARİFİ HAKKINDA İPUÇLARI VE BİLGİLER

Sangria içeceği nereden geliyor?

Sangria’nın çok eski Romalıların İber Yarımadası’ndan geçerek yol boyunca üzüm bağları dikmesiyle 2000 yıldan daha önce ortaya çıktığına inanılıyor. Sangria doğrudan içmek için güvenli olmadığından, genellikle şarap, baharat ve şifalı bitkilerle birlikte tüketilmesi öneriliyor.

Sizde bizlere web sitemize eklenmesini istediğiniz içecek tariflerini iletişim kısmından iletebilirsiniz.

 120 görüntülenme

Paylaş