Daiquiri Kokteyl

Daiquiri Kokteyl Tarifi

Daiquiri Kokteyl tarifi, birçok kokteylin 1920’li yıllarda ortaya çıktığını göz önüne aldığımızda oldukça köklü bir tariftir. Oldukça serinletici bir tadı olan bu kokteyl, tarih boyunca da birçok ünlü kişi tarafından övülmüş ve tercih edilmiştir.

Temelinde basit malzemelere ve oldukça da basit bir yapılışı olan Daiquiri Kokteyl, önemli püf noktalara sahip olan bir içkidir. 1898 yılında bulunan bu kokteyl, o yıllardan beri sıklıkla tercih edilmiş ve birçok farklı versiyonu geliştirilmiştir. Kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarif hem orijinal hali ile hem de farklı versiyonları ile sizlere harika bir içim ve serinletici bir tat sunacaktır.

MALZEMELER

60 ml Beyaz Rum

30 ml Taze Sıkılmış Limon Suyu

15-20 ml Şeker Şurubu (Demerara Şekeri Kullanabilirsiniz)

Buz Küpleri

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıya ekleyin. Daha sonrasında iyice karıştırın ve buzla birlikte bardağınıza servis edin. Süsleme olarak da limon dilimi kullanabilirsiniz.

İPUÇLARI

Demerara şekeri, esmer şekerle de kıyasladığınızda oldukça koyu olan bir şekerdir. Tarifi bu şekeri kullanarak hazırladığınız bir şurupla yapmak oldukça riskli gözüküyor olabilir ancak bu aynı zamanda oldukça akıllıca bir tariftir.

Beyaz rumun ve daha bir koyu tadın birleşmesi ile birlikte üstüne taze bir limon suyunun eklenmesi kusursuz bu içkiyi içmeniz halinde sizleri kusursuz bir tada götürür. Genellikle de ihtişamlı bir şekilde servis edilmeyen bu içki, basit bir limon süslemesi ile geçiştirilebilir.

Ayrıca damak tadınıza göre limon suyu, şeker şurubu veya rum miktarını artırabilirsiniz.

Daiquiri içine kırmızı meyveler katılarak hazırlanan ve oldukça meşhur olan bir tarife de sahiptir. Ayrıca ünlü yazar Ernest Hemingway’in de favori içkisi olan bu lezzetli kokteyl, onun damak zevkine göre hazırlanmış bir tarife de sahiptir. En meşhur tariflerden birisi de muz kullanarak yapılan Daiquiri’dir. Meyveli versiyonlar genellikle eğlenceli yaz gecelerinin ardından servis edilir.

Pek hafif olmayan bu içkiyi üst üste tüketmenizi de tavsiye etmeyiz. Oldukça ferahlatıcı olsa bile bu kokteylin hafif olduğunu söyleyememiz mümkün değil. Diğer lezzetli kokteyl tariflerimizden birine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 824 görüntülenme

Paylaş