Grasshopper Kokteyl

Grasshopper Kokteyl Tarifi

Grasshopper Kokteyl tarifi, 1910’lu yılların sonunda yazılmıştır. O zamanlardan beri akşam yemeklerinden sonraki en iyi alternatiflerden biri olarak görülür.

Grasshopper, çoğu kez anlatılan hikayesine göre 1918 yılında Amerika’da bulunan bir Fransız sokağında ortaya çıkmıştır. Naneli tariflerin artmasıyla birlikte Grasshopper Kokteyl, oldukça büyük bir üne kavuşmuştur. Özellikle nane aromalı içkilerden hoşlanıyorsanız bu içki, favoriniz haline kolaylıkla gelebilir.

Ülkemizde de Çekirge Kokteyl olarak da bilinen bu serinletici içki, oldukça ferah bir tada sahiptir. ” Bardakta nane şekeri ” olarak da anılan bu kokteyl, sıcak akşamlarda yemeklerin ardından mutlaka denemeniz gereken bir içkidir.

MALZEMELER

20-25 ml Creme de Menthe

20-25 ml White Creme de Cacao

10-15 ml Ağır Krema

Buz Küpleri

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda iyice çalkalayın. Ardından buz ile birlikte servis edin. Tüm malzemeleri iyi bir şekilde karıştırdığınızdan emin olun.

Dilerseniz servis aşamasında farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Eğer daha şekerli bir tat istiyorsanız çikolata parçaları veya çikolata sosu ile bardağınızı süsleyebilirsiniz. Daha taze bir tat için ise nane yaprağı ile de servis edebilirsiniz. Dilerseniz içkinizin üstüne krem şanti de ekleyebilirsiniz. Grasshopper, orijinalinden daha şekerli versiyonları kolaylıkla kaldırabilecek bir içkidir.

Grasshopper ve Farklı Versiyonları

Grasshopper Kokteyl tarifi, oldukça farklı hallere getirilebilir. Kulağa ilginç gelse bile bu kokteyli vanilyalı dondurma kullanarak bir milkshake haline getirmeniz bile mümkün.

Kokteylinizi bu şekilde hazırlamanız ile birlikte akşam yemeklerinden sonra tatlıyı atlayarak direkt olarak bu lezzetli içeceği tercih edebilirsiniz.

Ayrıca eğer kokteylin orijinal hali size hafif geldiyse kokteylinizi daha sert bir hale de getirebilirsiniz. Flying Grasshopper yani Uçan Çekirge adı ile bilinen bir versiyonunda içkinize votka koyarak daha sert bir tat elde edebilirsiniz.

Orijinal tarifi her ne kadar lezzetli ve ferahlatıcı olsa da bahsettiğimiz diğer tarifleri de denemenizi mutlaka tavsiye ederiz. Klasik içkilere göre sizlere daha farklı bir deneyim sunan bu kokteyl, akşam yemeklerinden sonraki alternatif alışkanlıklarınızı değiştirecek kadar kaliteli ve lezzetli.

Bir diğer ferahlatıcı ve lezzetli kokteyl tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 831 görüntülenme

1 yorum “Grasshopper Kokteyl”

Comments are closed.