Mimosa Kokteyl

Mimosa Kokteyl Tarifi

Mimosa Kokteyl, sıcak günlerde hafif içimi ve harika tadı ile birlikte serinlemeniz için harika bir alternatiftir. Temelinde 2 malzemeye dayanan ve basit bir tarif olan Mimosa, bu basitliğin altından oldukça lezzetli bir tat çıkartmakta.

Yapımı ve malzemeleri oldukça basit olsa bile bu içki, yıllardır çoğu ortamda tüketilir. Hafif içimi ve lezzetli tadı ile birlikte oldukça da sık tercih edilen Mimosa, sıcak günlerin için birebirdir. Ne kadar basit dursa da birçok farklı tarifi ve derin püf noktaları olan bu içki, doğru biçimde yapıldığı taktirde inanılmaz ve eşşiz bir tada ve içime sahip olabilir.

MALZEMELER

750 ml Şampanya

750 ml Portakal Suyu

Portakal Dilimi

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri soğuk tuttuğunuzdan emin olun. Mimosa Kokteyl tarifi, soğuk servisin oldukça önemli olduğu bir tariftir. İlk olarak bir şampanya flütüne köpüklü ve soğuk şampanyanızı dökün. Ardından portakal suyunu bardağa boşaltın ancak karıştırmayın.

Eğer şampanya flütüne sahip değilseniz şarap bardağı da kullanabilirsiniz. Servis esnasında Mimosa, buza ihtiyaç duyacağınız bir içecek değildir ancak dilerseniz bardağınızın kenarını portakal dilimleri ile süsleyebilirsiniz.

İPUÇLARI

Mimosa, ne kadar basit görünse de oldukça dolu ve varyasyonlara sahip bir içkidir. İlk öncelikle dikkat etmeniz gereken malzemeleriniz soğuk tutmanız gerektiğidir. Buza bile ihtiyaç duymayan bu içki de soğuk servis oldukça önemli. Ayrıca bir diğer önemli nokta da içeceğinizi asla karıştırmamanız gerektiğidir.

Mimosa, basit bir şekilde de servis edilebilecek bir içkidir. Yapabileceğiniz neredeyse tek süsleme şekli portakal parçaları veya portakal dilimleri kullanmaktır.

Taze portakal suyu kullanmanız da tarifinize lezzet katacaktır. Ayrıca Mimosa, birçok varyasyonları olan bir içkidir. Lemosa adı verilen bir tarifte Mimosa, portakal suyu yerine limonata kullanarak yapılır. Ayrıca Poinsettia adı verilen ve yaban mersini kullanarak da yapılan tarifler vardır.

Ayrıca elmadan ananasa kadar birçok meyve suyunu kullanarak da bu tarifi değiştirebilirsiniz. Yazları buluşmalarınızda sıklıkla bu kokteyli tercih edebilir ve kaliteli bir tat ile birlikte ferahlayabilirsiniz. Bir diğer lezzetli ve serinletici kokteyl tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 7,027 görüntülenme

Paylaş