Lagerita Kokteyl

Lagerita Kokteyl Tarifi

Favori içkileriniz arasında hem tekila hem de bira mı var? Öyleyse tam size göre bir kokteyl tarifimiz var. Lagerita Kokteyl tarifi, sıcak günlerde kolay yapımıyla size mükemmel bir alternatif sunacak.

Lagerita Kokteyl, oldukça klasik bir kokteyl olsa bile oldukça ilginç bir tat deneyimi yaşamanıza sebebiyet verecektir. Malzeme miktarı biraz fazla bile görünse oldukça kolay bir yapımı olan bu içki, yaz geceleriniz vazgeçilmezlerinden biri haline gelebilir.

Ülkemizde meşhur olmayan bu içki, keşfettiğiniz andan itibaren belki de uzun süredir aradığınız farklı tadı size sunabilir. Böylelikle aslında oldukça klasik olsa da geri planda kalmış bu içkinin ne kadar lezzetli ve ferahlatıcı olduğunu görmüş olacaksınız ve alternatiflerinize bir yenisini eklemiş olacaksınız.

Ülkemizde çok bilinmese bile dünyada uzun yıllardır meşhur olan bu kokteyl, bira ve tekila severler için inanılmaz bir seçenektir. Ferahlatıcı bir Lagerita Kokteyl içmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

MALZEMELER

Tuz

60 ml Tekila

20 ml Cointreau

30 ml Yeşil Limon Suyu

120 ml Modelo Özel Birası

HAZIRLANIŞI

Eğer dilerseniz tarifi hazırlamaya başlamadan önce bardağınızın kenarını tuzlayabilirsiniz. Kullanacağınız bardağın highball stilinde olmasını tavsiye ederiz. Ardından tekila, likör, limon suyunu bir karıştırıcıda karıştırın.

Karışımı bardağınıza doldurduktan sonra kalanı bira ile tamamlayın. Ardından bardağın kalanını bira ile tamamlayın. Bazı tariflerde süsleme olarak kireç çarkı ile de süslenen içkiler görebilirsiniz.

Bazı tariflerde az miktarda şeker şurubu eklendiğini de görebilirsiniz. Kara biber eklenmesine de açık bir içki olan Lagerita, baharatlı bir şekilde de oldukça lezzetli bir hal alabilir.

Bazı kokteylerin aksine Lagerita Kokteyl, farklı tariflere sahip olan bir içki değildir. Bu nedenle orijinal tarife uymanız her zaman daha iyi olacaktır. Yalnızca baharat konusunda ağız tadınıza uygun bir ayarlama yapabilir veya dilerseniz

Klasik tariflerden sıkıldığınız anlarda işinize yarayacak bu tarifte, kullandığınız malzemelerin markasını değiştirebilirsiniz. Ancak yukarıdaki tarif ile oldukça kaliteli bir kokteyl elde etmeniz mümkün. Eğer serinletici ve lezzetli kokteyleri seviyorsanız bir diğer lezzetli içki tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 1,681 görüntülenme

1 yorum “Lagerita Kokteyl”

Comments are closed.