Negroni

Negroni Tarifi

Negroni, yemek öncelerinde kaliteli bir içki istiyorsanız tercih etmeniz gereken ilk içkilerden biridir. Bu popüler içki ferahlatıcı tadı ve kolay hazırlanışı ile yıllardan beri dünyanın hemen hemen her yerinde servis edilir.

Tıpkı birçok içki gibi Negroni de kökeni hakkında farklı söylentilere sahip. Kökeni İtalya’nın Floransa kentine dayanan bu içki, 1900’lü yılların başında bulunmuştur.

Komutan Pascal Oliver de Negroni, Fosco Scarselli isimli barmene Americano Kokteyl’i daha farklı hazırlaması için bir ricada bulunur. Scarselli, Americano’dan farklı olarak içkiyi soda değil cin ile hazırlayarak daha güçlü bir hale getirir. Farklılığı belli etmek için de bardağı limon ile süslemek yerine portakal kabuğu ile süsler. Ancak hala birçok yerde Negroni’nin içine limon dilimleri de atılır.

Negroni, hakkında birçok farklı hikayeye sahip bir içkidir. Birçok tarih kitabında da hakkında farklı araştırmalara rastlamak mümkündür. Hikayelerinden de anlaşılacağı üzere bu içki oldukça benzersizdir.

MALZEMELER

30 ml Vermut

30 ml Cin

30 ml Campari

Buz

Portakal Kabuğu

HAZIRLANIŞI

Vermut, cin ve campariyi bir karıştırıcıya alın. İyice çalkalayın. Çalkalamak bu içkiyi hazırlarken oldukça önemlidir. Daha sonrasında buz ve portakal kabuğu ile servis edin.

İPUÇLARI

İyi bir Negroni tarifi hazırlarken, orijinal tarife bağlı kalmak her zaman iyi bir seçenektir. İsteğe bağlı olarak servis ederken limon dilimleri de kullanabilirsiniz. Bu içki için ” on the rocks ” çeşidinde bir bardak tercih edilir.

Ayrıca bu içeceğin birçok farklı versiyonu bulunur.

Boulevardier Negroni yapmak için cin yerine viski kullanabilirsiniz. Sıkça tüketilen bir diğer türü olan Tegroni hazırlamak içinse cin yerine tekila kullanabilirsiniz. Bu içeceği servis ederken portakal kabukları genellikle sarmal biçimde bardağın kenarına koyulur.

Negroni, kaliteli malzeme seçtiğiniz sürece akşam yemeklerinden önce sizlere yüksek derecede keyif verebilecek bir içkidir. Çok ağır sayılmayacak bir içki olmanın yanı sıra oldukça da lezzetli bir içecektir.

Yüz yıldan daha uzun süredir tüketilen bu içki, klasik kokteyl arasında mutlaka denemeniz gerekenlerin başında geliyor. Bir diğer lezzetli kokteyl tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 4,852 görüntülenme

1 yorum “Negroni”

Comments are closed.