Tarçın Çayı

Tarçın Çayı Tarifi

Tarçın Çayı, faydalı bir çay arıyorsanız arayışlarınıza son verecek bir çay. İçerdiği birçok faydanın yanında oldukça lezzetli olan bu çayın yapımı da oldukça kolay.

Son zamanlarda faydalı çay tariflerini her yerde görmek mümkün. Artan diyet yöntemleri ve diyet esnasında lezzetli bir içecek isteğinin getirdiği durumlar ile birçok farklı tarif görebiliyoruz. Tarçın Çayı, bu tarifler arasında en faydalı ve lezzetli olanlarından biri.

Bu faydalı çayın etkisi oldukça büyük olsa da yapması pek zahmetli değil. Kolay yapımı ile de diyet programlarınıza mutlaka ekleyebileceğiniz bir içecek. Temelinde önemli olan nokta tarçın olsa bile çayınızı yaparken birçok farklı ürün kullanabilirsiniz..

MALZEMELER

1-2 Adet Çubuk Tarçın

Su

İsteğe Bağlı Olarak Bal

İsteğe Bağlı Olarak Limon Suyu

HAZIRLANIŞI

Suyunuzu kaynatın. Kaynayan suyun içine tarçın çubuklarını atın. 10 dakika boyuna demlenmesine izin verin. Ardından sıcak bir biçimde tüketin.

İPUÇLARI

Temelinde oldukça basit ve yalnızca iki malzeme gerektiren Tarçın Çayı tarifi, birkaç farklı ürün ile daha lezzetli bir hale getirilebilir. Bu çayı daha faydalı bir hale getirmek için başlıca yapabileceğiniz ilk şey az miktarda limon suyu eklemektir.

Limon suyu ile birlikte daha faydalı hale gelen çay, baharatlı tadının da biraz bastırılması ile birlikte damak tadınıza daha uygun bir hale gelebilir. Eğer hala çok baharatlı bir tat alıyorsanız bir tatlı kaşığı bal kullanarak bunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Tarçın Çayının Faydaları

Tarçın Çayı, kış günlerinde hastalıklara karşı mücadele verirken oldukça etkili olacak bir çaydır. Ayrıca kan akışını hızlandırır. Ayrıca diş sağlığından mide sağlığına kadar birçok farklı yerde de olumlu etki sağlayabilen bir çaydır.

Hafıza içinde oldukça yararlı bir çaydır. Diyet programı uygulayan biriyseniz, zayıflamak içinde oldukça önemli bir içecektir. Tarçın Çayı, metabolizmayı yüksek oranda hızlandırır.

Yazın da sonunun yaklaşmasıyla birlikte lezzetli ve sağlıklı çay tarifleri, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelecek. Özellikle lezzetli bir tarif arıyorsanız Tarçın Çayı, kış boyunca tüketebileceğiniz bir çay Bir diğer faydalı çay tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 331 görüntülenme

1 yorum “Tarçın Çayı”

Comments are closed.