Sütlü Türk Kahvesi

Sütlü Türk Kahvesi Tarifi

Bildiğiniz üzere Türk Kahvesi, yüzyıllardan beri ülkemizde bulunan herkes tarafından en az bir defa içilmiş dünyaca ünlü bir kahve. İnanılmaz kokusu ve yoğun tadı ile Türk Kahvesi, klasik kahveler arasında belki de en lezzetli olanlarından biri.

Tıpkı birçok içecek de olduğu gibi Türk Kahvesinin de birçok farklı çeşidi var. Klasik hali bile oldukça lezzetli olan bu kahvenin farklı versiyonları arasında en bilinenlerinden birisi hiç şüphesiz Sütlü Türk Kahvesi.

Daha yumuşak bir tada sahip olan Sütlü Türk Kahvesi, batı tarzındaki sütlü kahveleri seviyorsanız sizin için oldukça kaliteli bir alternatif olacaktır. Birçok faydasının yanında bu kahvenin yapımı oldukça da kolaydır. Bildiğimiz Türk Kahvesine ek olarak sadece bir malzeme fazla gerektiren bu kahve, adedi çok artırmadığınız sürece günlük olarak da tüketebileceğiniz bir kahve.

MALZEMELER

1 Kişilik Servis İçin :

Bir Fincan Süt

İsteğe Bağlı Şeker

Türk Kahvesi

HAZIRLANIŞI

Bir kişilik servis için bir fincana süt koyun. Sütü cezveye koyduktan sonra ocakta kısık ateşte ısıtmaya başlayın. Ardından kaynayan süte 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi ekleyin. Kahveyi ekledikten sonra dilerseniz bu noktada şeker de kullanabilirsiniz.

Bir süre ısıttıktan sonra köpüren kahvenizi ocaktan alın. Köpüğünü fincana dökün. Bu aşamanın ardından kahvenizi cezvede bir süre daha kaynatın ve servis edin.

SÜTLÜ TÜRK KAHVESİNİN FAYDALARI

Sütlü Türk Kahvesi tarifi, Türk Kahvesinin faydasını artıran tariflerden biridir. İçerdiği dengeli bileşenler ile birlikte tokluk hissi yaratacaktır. Şeker de kullanmadığınız sürece diyetleriniz için vazgeçilmez bir içecek olabilir.

Sütlü Türk Kahvesi, orijinal Türk Kahvesine göre daha tatlıdır. Süt tadını oldukça yoğun hissedebilirsiniz. Bu nedenle sağlığınız açısından da şeker koymamanızı tavsiye edebiliriz.

Ayrıca bağışıklık sistemine yüksek oranda olmasa bile olumlu katkısı vardır. Sizi gün boyunca zinde tutabilir. Sütlü Türk Kahvesi, Türk Kahvesini çok sevmenize rağmen artık farklı tatlar arıyorsanız aromalı tariflerden önce mutlaka denemeniz gereken oldukça lezzetli bir tarif.

Hem sıcak hem de soğuk şekilde servis edilebilen kahve tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 561 görüntülenme

1 yorum “Sütlü Türk Kahvesi”

Comments are closed.