Sarımsak Çayı

Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak Çayı, son dönemlerde birçok diyet yöntemi geliştirilmesi ile de birlikte ön plana çıkan bir çay haline gelmeye başladı. Bu noktada sağlıklı olduğu kadar lezzetli olan içecekler, oldukça keyif verici olabiliyor. Sarımsak Çayı da bu tanıma birebir uyan bir içecek.

Sarımsak Çayı, belki de ilk başta bir ön yargıya neden olabilir. Ancak sizi temin ederiz ki içtiğiniz en lezzetli çaylardan biri mutlaka sarımsak çayı olacaktır. Lezzetinin yanı sıra birçok faydaya sahip olan bu çay, zinde kalmanıza çok yardımcı olacaktır.

Özellikle kışın tükettiğinizde farkını anlayacağınız bu leziz çay, bağışıklık sisteminiz kuvvetli kalmasını sağlayacak ve hasta olduğunuz dönemlerde size çok iyi gelecektir.

MALZEMELER

Sıcak Su

2-3 Diş Sarımsak

1 Çay Kaşığı Zerdeçal

Limon Suyu

1 Çay Kaşığı Bal (İsteğe bağlı olarak artırabilir veya kullanmayabilirsiniz.)

HAZIRLANIŞI

Sarımsak çayı tarifi, önemli detaylara sahip bir tariftir. Öncelikle ağır bir sarımsak kokusu hissetmemek için sarımsakları bir kaşık ile ezin. Daha sonrasında ise sıcak suyun içine atın. Kaynamasının ardından bir bardağın içine sarımsaklı suyu dökün.

Daha sonrasında diğer malzemeleri bardağınıza karıştırın. İçindeki sarımsak parçalarını süzerek alın ve çok bekletmeden tüketin

İPUÇLARI

Kokuyu daha da azaltmak ve lezzeti artırmak adına dilerseniz aroma olarak birkaç ürün kullanabilirsiniz. Tarçın benzeri ürünler bu çaya oldukça yakışacaktır. Ayrıca bu gibi bir çayı çok bekletmeden tüketmeniz çok daha iyi olacaktır.

SARIMSAK ÇAYI FAYDALARI

Sarımsak Çayı, diyetlerinizde içebileceğiniz bir çaydır. Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olur. Karın ağrısına da oldukça iyi gelir. Bağışıklık sisteminiz güçlü kalmasını sağlar. Sık tükettiğiniz durumlarda da çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca sarımsağın oldukça faydalı bir ürün olduğunu söylememiz mümkün. Lezzetinin yanı sıra aşırı tüketilmediği sürece Sarımsak Çayı, sağlığınız için de olumlu olarak birçok fark sağlayacaktır. Sabahları, gün ortasında veya yatmadan önce sarımsak çayı tüketebilirsiniz. Diyetinize bağlı olarak vakti değiştirebilirsiniz.

Eğer çayı çok seviyorsanız ancak serinlemeye de ihtiyacınız var ise buraya tıklayarak kaliteli ve ferahlatıcı bir soğuk çay tarifine ulaşabilirsiniz.

 1,148 görüntülenme

1 yorum “Sarımsak Çayı”

Comments are closed.