Cin Tonik

Cin Tonik Tarifi

19. yüzyılın başlarında Hindistan’daki İngiliz subaylar, içtikleri alkole daha lezzetli bir hale getirmek için tonik su, şeker, kireç ve cin karışımını ekleyerek bir içecek denediler ve cin ve tonik karışımını buldular.

Klasik ve kolay bir karışım olan, cin ve tonik (veya C&T) hafif ve ferahlatıcı bir içecektir. Sadece iki malzemeyi gerektiren basit bir karışık içecektir ve mutlu saatler, akşam yemeği ya da canlandırıcı bir içecek istediğiniz zamanlarda mükemmeldir.

En iyi cin ve tonik, özellikle hafif bir narenciye aroması ve mükemmel bir botanik karışımı olan kaliteli bir cin ile yapılır.

Karışımı yapmaya başlamadan önce akılda tutulması gereken bir şey ise, cin ve tonikiniz yani hem cin hem de tonik seçiminiz kaliteli ve iyi olmalıdır. Ben bu karışımda tonik olarak Schweppes tonik tercih ettim.

Mutfak: Hindistan – İngiltere
Anahtar kelimeler: cin tonik, limon cin tonik koktely
Hazırlama Süresi: 3 Dakikadan az
Porsiyon: 1 Kişilik

MALZEMELER

60 ml / 2 ons Cin
120-150 ml / 4-5 ons Tonik Su
Buz Küpleri
Tatlandırıcı: Limon dilimi (misket limonu tercihimiz)

HAZIRLANIŞI

Buz küpleriyle dolu bir viski bardağına cini dökün
Ardından tonikle doldurun.
İyice karıştırın.
Limon dilimi ile üstünü süsleyin.
Cin Tonik artık içmeye hazır, afiyetle servis edebilirsiniz.

İPUÇLARI

Bir limon dilimi mutlaka her zaman cin ve tonik ile servis edilir ve bir narenciye eklemek görüntü ve tad vermek için harika bir aksesuardır.

Daha fazla limon tadı vermek için, ikinci bir bardağa misket limonu sıkın veya tonikle doldurmadan önce biraz içine misket limonunun suyunu ekleyin.

Geleneksel bir cin tonik için, Beefeater Kuru Cini,

Tatlı ve yumuşak bir cin için, Old Tom Cin’i tercih edebilirsiniz.

Cin ve Tonik Ne Kadar Güçlüdür?

Cin tonik, sertlik oranı sizin istediğiniz kadar hafif veya güçlü olabilir. Güç, döktüğünüz tonik miktarıyla kontrol edilir. Ortalama 5 ml tonik ve 80 ml cin ideal bir ikilidir.

 57,834 görüntülenme

Paylaş