Acapulco Kokteyl

Acapulco Kokteyl Tarifi

Acapulco Kokteyl, özellikle yazlık mekanlarda güneşin altında içerken inanılmaz keyif almanızı sağlayacak bir kokteyldir. İsmini, Meksika’nın Büyük Okyanus’a yakın tarafında bulunan ve turistik bir şehir olan Acapulco’dan doğrudan almıştır.

Acapulco Kokteyl, özellike deniz kenarında veya havuzda sıklıkla tercih edilen hafif ve bir o kadar da lezzetli bir içecektir. İçerdiği malzemeler ile ise benzersiz bir tada sahiptir. Yapımı da oldukça kolay olan bu içkiyi sıklıkla tercih edebilirsiniz.

MALZEMELER

2 ons Beyaz Rom 

1/2 ons Likör ( Triple Sec veya Cointreau)  

Yarım Adet Limon Suyu 

1 Çay Kaşığı Şeker  

1 Adet Yumurta Akı 

(1 ons = 30 ml)

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda karıştırın. Ardından buzlu bir bardağa karışımı servis edin. Servis ederken nane ve limon da kullanabilirsiniz. Bazı tariflerde karışıma ananas suyu da eklenir. Eğer karışımınızda ananas suyu var ise servis ederken bardağınızı ananas dilimleri ile de süsleyebilirsiniz.

İPUÇLARI

Yumurta akı görünüşte oldukça ilginç ve pek çekici gelmeyebilir ancak içeceğinizde yumurta tadı asla olmayacaktır. Yumurta akı karıştırdıkça karışımın içinde çözülecek ve zamanla köpük şeklinde görünecektir. Çok iyi karıştırdığınız sürece kusursuz bir yaz içkisi elde edebilirsiniz. Bir diğer deyişle bu içkinin en önemli noktası karıştırma aşamasıdır.

Ayrıca daha tatlı bir içki isterseniz likör olarak Triple Sec kullanmanızı tavsiye ederiz. Acapulco Kokteyl, özellikle yazlık mekanlarda çok tüketilir. Bu sebep ile limon suyu miktarını tarife göre biraz fazla koyabilirsiniz. Böylelikle çok daha taze bir tat elde edeceksiniz.

Farklı Acapulco tarifleri olsa bile, bu içki temelinde oldukça basit bir karışımdır. Bu nedenle orijinal tarife sadık kalmak en lezzetli sonuca ulaşmanıza katkı sağlayacaktır.

Acapulco Kokteyl Ne Kadar Güçlüdür?

Acapulco, hafif bir içki olarak bilinir. Kalabalık ve eğlenceli sahillerde sıklıkla tercih edilir. Tat olarak da oldukça kaliteli ve iyi bir tada sahiptir. Siz de sıcak bir günün akşamında lezzetli bir içecek ile ferahlamak istiyorsanız bu içki başlıca tercihlerinizden biri olabilir.

Ayrıca bir başka serinletici kokteyl tarifimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 812 görüntülenme

1 yorum “Acapulco Kokteyl”

Comments are closed.